Naukowo i kosmicznie w ten weekend w Rzeszowie

Share

Stanowisko PTR podczas II Interaktywnego Pikniku Wiedzy (Credits: PTR)Po raz czwarty w Rzeszowie w dniu 08. czerwca odbywać się będzie Interaktywny Piknik Wiedzy "Dzień Odkrywców".  Podczas tegorocznej edycji ponad 40 wystawców zaprezentuje pokazy, warsztaty i udostępni interaktywne eksponaty z wielu dziedzin nauki. Piknik podzielony zostaie  na kilka stref: Aleja Cywilizacji, Park Atomów, Elektrostrada, Park Cywilizacji, Trakt Robotyczny, Skwer Uniwersytecki, Aleja Życia i Chemii, Plac Przestrzeni.

W tym ostatnim, już po raz trzeci w tzw. Kosmicznej Wiosce stanie 5 namiotów, w których prezentować się będą ekipy mające wkład w rozwój astronautyki i astronomii w Polsce.

Każdy kto tego dnia odwiedzi nasze stanowiska, będzie mógł na żywo zobaczyć i zrozumieć zasady działania rakiet (Polskie Towarzystwo Rakietowe), zapoznać się z sukcesami polskich drużyn w konkursach łazików marsjańskich (Mars Society Polska). Dzięki zaangażowaniu Centrum Badań Kosmicznych PAN, zaprezentowane zostaną makiety pierwszego polskiego sztucznego satelity satelity naukowego BRITE-PL LEM.

Plakat imprezy (Credits: IV DO)

Studenckie Koło Astronautyczne przybliży udział łazika Husar w konkursue NASA LUNABOTICS, ponadto zaprezentuje makietę pierwszego sztucznego satelity PW-Sat i wiele innych ciekawych eksponatów. Każdy kto zechciałby spróbować jak smakuje jedzenie wynoszone na orbitę, którym posiłkują się astronauci, stworzyć sztuczną kometę, bądź dotknąć pozaziemskiej materii koniecznie musi odwiedzić stanowisko Podkarpackiego Amatorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno Astronautycznego. I LO w Jaśle pokaże nam m.in. jak wygląda nasza dzienna gwiazda widziana przez teleskop słoneczny. 

Słońce widziane przez teleskop słoneczny (Credits: http: www.meade.com)

Jak widać, w tym roku dziać się będzie bardzo wiele, nieroztropnością byłoby nie przyjść pod Zamek w Rzeszowie i przez chwilę nie poczuć się jak w innej rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was w Kosmicznej Wiosce.

Mapka z rozmieszczeniem stanowisk (Credits: IV DO)

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę