"Nieziemski gość'' spotkanie z dr Błażejem Błażejowskim w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie

Share

Dr Błażej Błażejowski (Credits: www.phacops.pl)Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu ,,Nieziemski gość''. Już 24 maja, o 18:00, dr Błażej Błażejowski - podzieli się swoimi doświadczeniami z pobytu w habitacie FMARS. Flashline Mars Arctic Research Station (FMRS), jest jednym z dwóch habitatów utworzonych i prowadzonych przez Mars Society, które za zadanie mają symulowanie środowiska Marsa. Habitat zlokalizowany jest na wyspie Devon (Arktyka Kanadyjska). Spotkanie odbędzie się w sali N214 w  Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ul. Chodakowska 19/31

W 2004 dr Błażejowski brał udział w programie FMARS, gdzie jako jedyny Polak w siedmioosobowej, międzynarodowej grupie naukowców, prowadził testy w ramach przygotowań do pierwszej załogowej misji na Marsa, oraz realizował własny projekt badawczy: Analiza osadów jeziornych krateru Haughtona na wyspie Devon w Arktyce kanadyjskiej.

Dr Błażej Błażejowski z-ca prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS. Doktor nauk o Ziemi w zakresie geologii, ukończył MIĘDZYNARODOWE STUDIUM DOKTORANCKIE NAUK BIOLOGICZNYCH przy Muzeum i Instytucie Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (2003-2008). Rozprawa doktorska - „Otwornice późnego paleozoiku południowego Spitsbergenu”, wykonana została w Instytucie Paleobiologii PAN.

Laureat Nagrody im. Artura Rojszczaka w 2009 roku, przyznawanej przez Klub Stypendystów Zagranicznych FNP. Nagrodę tę Klub przyznaje młodym, wyróżniającym się uczonym, którzy charakteryzują się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami i umiejętnością przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Członek Rady Naukowej Instytutu Paleobiologii im. Romana Kozłowskiego Polskiej Akademii Nauk (2011 – 2014).

Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie, formalnie istnieje od lutego 2012 roku, jego powstanie poprzedzały rozmowy z Mars Society Polska w roku 2011. Opiekunem naukowym jest dr Hanna Bednarek, psycholog lotniczy, współpracująca z Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej w Warszawie. Pomysłodawcą oraz twórcą Koła jest Jakub Falaciński.

Koło skupia się na szeroko pojętej psychologii lotniczej oraz kosmicznej, czyli wpływem warunków przestrzeni kosmicznej na dobrostan psychiczny astronautów. Głównym zadaniem jest stworzenie zespołu badawczego złożonego ze studentów oraz wykładowców, będącego kontynuatorem polskich badań z zakresu psychologii kosmicznej.

Pierwsze pilotażowe badanie zostało wykonane w roku 2011 podczas University Rover Challenge 2011 na trzech polskich zespołach. Miało na celu lepsze poznanie warunków środowiskowych oraz czynników psychologicznych w trakcie trwania konkursu. Powyższy pilotaż miał na celu stworzenie "bazy wiedzy" do kolejnych badań na URC 2012.

 

Logo Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na SWPS (Credits: Jakub Falaciński, wykonanie firma Varied)

W chwili obecnej koło skupia się na rekrutacji członków do prowadzenia badania, oraz na pozyskaniu partnerów do współpracy badawczej.

Koło współpracuje z Mars Society Polska oraz portalami KosmicznaPolska.pl i Kosmonauta.net.

Członkowie zespołu Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej są otwarci na nowe pomysły badawcze który podchodzą do zagadnienia funkcjonowania psychiki w przestrzenie kosmicznej interdyscyplinarnie.

Koło posiada własną komnatę na forum Mars Society Polska - LINK

Profil Facebook Koła

źródło: Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej, www.phacops.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę