Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii po raz osiemnasty - ruszyły zapisy

Obserwatorium w Niedźwiadach (Credits: Karol Wenerski)Miło nam ogłosić, że rozpoczęły się zapisy na  XVIII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii - OZMA 2014, zwłaszcza, że OZMA w tym roku obchodzi 18-tkę.  Zlot odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2014 r. (czwartek-niedziela) w Niedźwiadach na terenie amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina, woj. kujawsko-pomorskie, gdzie ma swoją siedzibę Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne. Właśnie tam narodziła się idea OZMA i również tam odbył się legendarny już pierwszy zlot OZMA'97.

Czytaj więcej...

III edycja Astro Festiwalu - relacja

Uczestnicy Astrofestiwalu (Credits: Wojtek Szabelski, freepress.pl)Teleskopy, mobilne planetarium, eksperymenty naukowe oraz gry i zabawy w blasku Słońca, przy dźwiękach elektryzującej muzyki. Tak 7 czerwca świętowaliśmy na Zamku Golubskim w Golubiu Dobrzyniu.  

III edycja Astro Festiwalu przyciągnęła tłum miłośników astronomii, a także tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką Kopernika. Dopisała piękna pogoda, aż do zachodu mogliśmy obserwować Słońce, czerwone lub białe, zależnie od rodzaju wybranego teleskopu. Udało się także wysłać balon napełniony helem, który wzniósł się na wysokość ponad 30 tysięcy kilometrów. 

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii wkrótce w Niedźwiadach

Credits: www.ppsae.plW dniach 8-11 sierpnia 2013 r. (czwartek-niedziela) odbędzie się XVII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii - OZMA 2013. Zlot odbędzie się na terenie amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina, woj. kujawsko-pomorskie, gdzie ma swoją siedzibę Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne. Właśnie tam narodziła się idea OZMA i również tam odbył się legendarny już pierwszy zlot OZMA'97.

Organizatorem OZMA jest tradycyjnie PPSAE ”Grupa Lokalna”. Tegoroczny zlot współfinansuje Urząd Miejski w Szubinie. OZMA to najstarszy i najpopularniejszy zlot wśród miłośników astronomii.

Czytaj więcej...

Naukowo i kosmicznie w ten weekend w Rzeszowie

Stanowisko PTR podczas II Interaktywnego Pikniku Wiedzy (Credits: PTR)Po raz czwarty w Rzeszowie w dniu 08. czerwca odbywać się będzie Interaktywny Piknik Wiedzy "Dzień Odkrywców".  Podczas tegorocznej edycji ponad 40 wystawców zaprezentuje pokazy, warsztaty i udostępni interaktywne eksponaty z wielu dziedzin nauki. Piknik podzielony zostaie  na kilka stref: Aleja Cywilizacji, Park Atomów, Elektrostrada, Park Cywilizacji, Trakt Robotyczny, Skwer Uniwersytecki, Aleja Życia i Chemii, Plac Przestrzeni.

W tym ostatnim, już po raz trzeci w tzw. Kosmicznej Wiosce stanie 5 namiotów, w których prezentować się będą ekipy mające wkład w rozwój astronautyki i astronomii w Polsce.

Czytaj więcej...

AstroFestiwal już 15 czerwca w Złejwsi Wielkiej

15 czerwca 2013 w Złejwsi Wielkiej wszyscy sięgniemy gwiazd oraz podejrzymy Wenus w kąpieli słonecznej w ramach drugiej edycji Astro-Festiwalu. Gościem honorowym będzie gen. Mirosław Hermaszewski, pierwszy polski kosmonauta, jedyny Polak, któremu udało się odbyć lot w przestrzeń kosmiczną. Astro-Festiwal to również okazja, aby zgromadzić w jednym miejscu wielu pasjonatów kosmosu i miłośników astronomii - zarówno tych dużych, jak i najmłodszych.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę