V Sieradzka Konferencja Kosmiczna

Share

Ary Szternfeld - na jego cześć już po raz trzeci w Sieradzu odbyła się Konferencja Kosmiczna (Credits: sieradz.com.pl)

W dniach 8-9 października b.r. w Sieradzu odbędzie się V Sieradzka Konferencja Kosmiczna.  Konferencja ta, organizowania przez Muzem Okręgowe w Sieradzu ma na celu przybliżenie mieszkańcom postaci uczonego Arego Szternfelda, światowej sławy uczonego i pioniera kosmonautyki, autora licznych książek wydanych w 36 językach, który urodził się w tym mieście w 1905 roku.

 

 

 

Muzeum Okręgowe w Sieradzu, pragnąc spopularyzować postać tego uczonego i problematykę kosmiczną, opracowało program pod hasłem "Dziedzictwo Arego Szternfelda", jednym z elementów którego jest organizacja Sieradzkich Konferencji Kosmicznych. Pierwsza Sieradzka Konferencja Kosmiczna zorganizowana została w październiku 2010 i od tamtej pory odbywa się corocznie. 

 

Konferencję tą Muzeum w Sieradzu przeprowadzi we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Komitetem Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk, Narodowym Centrum Kultury, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, Starostwem Powiatowym w Sieradzu i Urzędem Miasta w Sieradzu.

  • 8-9 października 2014 
  • Muzeum Okręgowe w Sieradzu
  • ul. Dominikańska 2 Sieradz

Redakcja Kosmicznej Polski serdecznie zaprasza na to wydarzenie. 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę