"Po co nam kosmos" podczas tegorocznego "Maj na Foksal"

Share

(Credits: Fotolia)Próbki księżycowego gruntu, prototypy urządzeń do badania gruntu ciał kosmicznych, dyskusyjny panel naukowy „Po co nam kosmos?” – to niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników „Dnia Nauki” w Warszawie. Odbędzie się on w sobotę 18 maja w ramach cyklu „Maj na Foksal”.

Spotkania pod wspólnym tytułem „Po co nam kosmos” zainauguruje wykład „Straszny dzień bez satelitów”, który rozpocznie się o godz. 11. Dr Włodzimierz Lewandowski poruszy w nim zagadnienia związane z Mikołajem Kopernikiem, Janem Heweliuszem, aż po polskie kosmiczne wyprawy w przyszłości.

W samo południe rozpocznie się prezentacja prototypów urządzeń do badania gruntu ciał kosmicznych, wykonanych w Centrum Badań Kosmicznych PAN. W programie znalazł się też dyskusyjny panel naukowy „Po co nam kosmos?”. Wezmą w nim udział: dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN - prof. Marek Banaszkiewicz, dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie - prof. Katarzyna Dąbrowska Zielińska, prof. Iwona Stanisławska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Od godz. 15 prezentowane będą projekty Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Godzinę później przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN prof. Piotr Wolański wygłosi wykład „Czym polecimy w kosmos?”.

"Maj na Foksal" to cykl otwartych imprez organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. "Dzień Nauki" odbędzie się 18 maja w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5; początek o godz. 11.00

PAP - Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę