Start rakiety Amelia 2 już jutro. Transmisja na żywo dostępna w sieci

Share

Amelia 2 (Credits: warszawa.naszemiasto.pl)

Już w najbliższą sobotę odbędzie się start rakiety Amelia 2 skonstruowanej w Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Start odbędzie się 8 czerwca na Poligonie artyleryjskim pod Toruniem i  zaplanowany jest na godzinę 13.

Dla tych, którzy nie będą mogli tam być Studencka telewizja internetowa TVPW zrelacjonuje start na żywo. Start będzie można zobaczyć również pod namiotami Kosmicznej Wioski, która zaprezentowana będzie w ramach IV Interaktywnego Pikniku Wiedzy w Rzeszowie. 

Pierwszy start rakiety z rodziny Amelia odbył się 17 kwietnia 2011 roku. Rakieta osiągnęła pułap ok. 400m i bezpiecznie wróciła na spadochronie. Od tego czasu sekcja rakietowa SKA rozwinęła zaplecze niezbędne do testów i wytwarzania znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcji. W międzyczasie odbył się także drugi lot Amelii 1.

Amelia 2 to rakieta dwustopniowa. Jej lot umożliwi przetestowanie tego typu konstrukcji, co jest niezbędne do budowy docelowej, w pełni polskiej, rakiety sondujacej, mogącej wynosić niewielkie eksperymenty naukowe na pułapy rzędu kilkudziesięciu kilometrów.

Wysokośd:2214 mm

Średnica: 94 mm

Masa: ok. 7,3 kg

Silniki:kompozytowe, wielokrotnego użytku

Materiał pędny:stały, na bazie nadchloranu amonu, Htpb i glinu

Współpracując z Politechniką Warszawską, Instytutem Lotnictwa i wieloma innymi jednostkami badawczymi Sekcja Rakietowa ma na celu budowę rakiet, które będą w stanie wynosić małe eksperymenty naukowe w niskie partie atmosfery. Planuje się również organizację konkursów dla licealistów, studentów i młodych naukowców, by mogli oni umieszczać swoje własne doświadczenia na pokładzie rakiety. Rakieta Amelia 2 to druga już rakieta wybudowana przez Studenckie Koło Astronautyczne, tym razem dwustopniowa o bardziej rozbudowanej konstrukcji, zaawansowanej elektronice i znacznie lepszych osiągach.

Amelia 2 (Credits: warszawa.naszemiasto.pl)

Film z pierwszego startu rakiety Amelia 1: http://www.youtube.com/watch?v=53Vkde-ZsXo

Więcej informacji o działalności Sekcji Rakietowej dostępnych jest na stronie: www.ska.pw.edu.pl/rakietowcy

Najświeższe wiadomości publikowane są na stronie sekcji na portalu Facebook: http://www.facebook.com/SekcjaRakietowaSKA

Strona całego Studenckiego Koła Astronautycznego: www.ska.pw.edu.pl

źródło: Sekcja Rakietowa Studenckiego Koła Astronautycznego, Katarzyna Zaborowska

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę