Podsumowanie fazy A budowy satelity PW-Sat2

Testy czujnika Słońca (Credits: PW-Sat.pl)Wakacje w pełni, jednak w projekcie dzieje się dużo dobrego – przeprowadzane są kolejne testy, zamawiane nowe części, a codziennie powstają nowe linijki kodu oprogramowania. W kwietniu zakończyliśmy przygotowywanie dokumentacji podsumowującej fazę A budowy satelity – oznacza to, że mamy już zdefiniowane wszystkie założenia misji oraz przygotowany projekt koncepcyjny, a nawet prototypy niektórych podzespołów. Dziesięcioczęściowy dokument Preliminary Requirements Review możecie znaleźć w dziale Dokumentacja – przygotowany po polsku i po angielsku. 

Czytaj więcej...

Studenci z Politechniki Warszawskiej zwyciężają w międzynarodowym konkursie robotów głębinowych

Logo zawodówRobot ROV - Badawczy Robot Głębinowy skonstruowany przez studentów ze Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej zwyciężył w kategorii uniwersyteckiej międzynarodowe zawody  Black Sea ROV na zdalnie kierowany pojazd podwodny (Remotely Operated Vehicle), które odbywały się w Rumunii. 

Na stronie Facebook projektu możemy przeczytać: 

"Z powodu nadchodzącego sztormu i złych warunków pogodowych zawody zostały przesunięte na dzisiaj. Bardzo miło jest nam ogłosić, że pomimo wielu trudności odnieśliśmy sukces i zwyciężyliśmy w kategorii uniwersyteckiej! Dziękujemy przede wszystkim naszym sponsorom za wsparcie i umożliwienie nam wyjazdu oraz wszystkim osobom trzymającym kciuki za mnóstwo pozytywnej energii i motywacji. Było ciężko, ale udało się!"

Czytaj więcej...

Rola mediów społecznościowych w popularyzowaniu astronautyki

(Credits: SKA)Studenckie Koło Astronautyczne zaprasza na kolejny wykład czwartkowy. Tym razem będziemy mogli dowiedzieć się więcej o roli mediów społecznościowych w popularyzowaniu astronautyki. Wykład poprowadzi Jarosław Jaworski, były członek Studenckiego Koła Astronautycznego, obecnie sekretarz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz pracownik PIAP, jeden z organizatorów Space Tweetup Polska 2014.

Wykład odbędzie się w czwartek 27 marca o godz. 18:15 w sali T5 Instytutu Techniki Cieplnej PW, przy ul. Nowowiejskiej 21/25.

Czytaj więcej...

PW-Sat dwa lata na orbicie - raport specjalny

Wizualizacja satelity PW-Sat na orbicie (Credits: Paweł Stańczyk)13 lutego 2012 roku na orbicie okołoziemskiej znalazł się pierwszy polski satelita - PW-Sat. Urządzenie, którego pomysł stworzenia zrodził się w 2004r. wśród studentów Politechniki Warszawskiej, po ponad 7 latach zostało skonstruowane wspólnymi siłami studentów z PW i naukowców z Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK).

Czytaj więcej...

"Viewing the Earth from Space" - spotkanie z naukowcem NASA na Politechnice Warszawskiej

Antarktyda z orbity (Credits: NASA)Ambasada USA w Warszawie i Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej zapraszają na spotkanie z dr Jackiem Kayem z NASA, dyrektorem badań w departamencie Earth Science Division, które odbędzie się w środę 13 listopada o godz. 18:30 na Politechnice Warszawskiej. Dr Jack Kay przyjeżdża do Polski na szczyt COP19 poświęcony zmianom klimatycznym, a na spotkaniu w Politechnice zaprezentuje zdjęcia satelitarne i dane NASA, które pokazują zmiany zachodzące w klimacie Ziemi i pozwalają naukowcom na całym świecie lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące w regionach trudnodostępnych, takich jak bieguny, oceany, pustynie i lasy.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę