Pracownia Rakietowa w Tczewie zaprasza

Share

Korpus jednej z rakiet powstałem w pracowni (Credits:PTR)Zapraszamy do zapisów do Pracowni Rakietowej mieszczącej się w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie.

Pracownia Rakietowa to niesamowita atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z technikami rakietowymi. Ideą zajęć z modelarstwa rakietowego jest przekazanie początkującym (a także tym bardziej zaawansowanym) modelarzom podstawowej wiedzy teoretycznej na temat modelarstwa rakietowego, a także możliwość budowy przez nich własnych rakiet. W planie są także liczne wyjścia w teren, gdzie każdy będzie mógł odpalić swoją rakietę i podziwiać wzbijający się ku niebu efekt pracy własnych rąk.

Uroczyste otwarcie pracowni odbyło się 30 września br. o godzinie 12:00. W otwarciu brało udział około 35 osób, w tym także Prezydent Miasta Tczewa, Pan Mirosław Pobłocki oraz dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, Pan Krystian Nehrebecki.


Wielkie otwarcie pracowni rakietowej w Tczewie (Credits: Youtube/Rakietowy Tczew)

Po przemowach wszyscy goście udali się do pracowni, która jest trzecią tego typu modelarnią na terenie Polski prowadzoną pod patronatem PTR. Pierwszą jest Modelarnia Rakietowa w Białymstoku, drugą  Montownia Rakiet w Stargardzie Szczecińskim.  Pracownie uroczyście otworzył i przeciął wstęgę Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Pracownia będzie miejscem, gdzie będzie mógł się rozwijać każdy początkujący adept modelarstwa rakietowego. Każdy będzie mógł zaprojektować i zbudować swój model rakiety, a następnie analizować jego lot i dostrzec ewentualne błędy konstrukcyjne. Wychodzimy z założenia, że najlepszą formą nauki jest praktyka i możliwość zobaczenia skomplikowanych zjawisk fizycznych w zupełnie nowy, prosty sposób. Modelarstwo rakietowe pobudza chęć do działania i myślenia, zachęca do uważania na zajęciach z nauk ścisłych. Chcemy, aby Pracownia była przyjaznym miejscem, z którego będzie można dumnie wyjść z myślą, że zrobiło się pierwszy krok do eksploracji atmosfery i kosmosu.

Zajęcia będą odbywać się do dwa tygodnie w Centrum Kultury i Sztuki. Opłata pobierana od każdego uczestnika będzie wynosiła 20zł miesięcznie.

Zapisy do Pracowni Rakietowej są możliwe mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , telefonicznie pod numerem tel. (0 58) 531-07-07 oraz w kasie Centrum Kultury i Sztuki.

Pracownia rakietowa jest otwarta dla każdej grupy wiekowej i będzie prowadzona przez członka Polskiego Towarzystwa Rakietowego, Damiana Mayer.

źródło: Polskie Towarzystwo Rakietowe,

rakiety.pomorskie.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę