Polskie technologie radarowe i rakietowe na Politechnice Warszawskiej

Share

(Credits: Politechnika Warszawska)W dniu 2 czerwca 2014 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie prasowe promujące dorobek polskiej nauki oraz przemysłu w zakresie tworzenia unikalnych polskich technologii radarowych i rakietowych. 

Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Uczelni w zakresie technologii radarowych i rakietowych. Przekonywano również, że sprawny system obrony przeciwlotniczej przestrzeni powietrznej kraju może powstać w oparciu o polski potencjał naukowy i przemysłowy.

Dowodem takiego potencjału są zaprezentowane prace z dziedziny obronności i bezpieczeństwa prowadzone w Politechnice Warszawskiej. Wśród nich znalazły się m.in. samoloty bezzałogowe, radary, sensory radiologiczne, inteligentne pancerze, czy sensory zagrożeń biologicznych, chemicznych i radiologicznych.

Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z listem intencyjnym, który podpisała w kwietniu Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Polski Holding Obronny. Dotyczył on współpracy nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu.

Rakieta Amelia (Credits: Politechnika Warszawska)

Podczas spotkania odbyła się również sesja plakatowa, na której zaprezentowano prace badawcze PW z zakresu techniki rakietowej oraz projekt rakiety Amelia 2. 

źródło: Politechnika Warszawska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę