Startujemy z nową wersją serwisu KosmicznaPolska.pl

(Credits: Ben Cooper LaunchPhgotography.com)Mijający rok obfitował w wydarzenia mające duże znaczenie dla rozwoju rodzimego, szeroko pojętego sektora kosmicznego. Kumulacją wysiłków i marzeń inżynierów, naukowców, czy też zwyczajnych pasjonatów okazał się dzień 19. listopada bieżącego roku.

Czytaj więcej...

Kosmiczna Wioska / Forum Liderów NGO sektora Kosmicznego - relacja

Przedstawiciele astronautycznych NGO skupieni wokół Kosmicznej Wioski (Credits:Artur Biernat)2 czerwca w Rzeszowie odbył się III Interaktywny Piknik Wiedzy "Dzień Odkrywców". Przedsięwzięcie zostało objęte patronatami honorowymi Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz kanału Discovery Science. Zakres tematyczny i skala projektu sprawiły, że swój patronat przyznało także Centrum Nauki Kopernik. Tym razem w pokazach, prezentacjach i innych wydarzeniach podczas pikniku uczestniczyły ekipy animatorów z 45 instytucji, firm i organizacji.

Czytaj więcej...

"Kosmiczna Wioska" w Rzeszowie

Ubiegłoroczne stanowisko Mars Society Polska oraz Studenckiego Koła Astronautycznego (Credits: Robert Lubański)

Rok 2012 to ważny z punktu widzenia czas dla wszystkich sympatyków nauk kosmicznych w Polsce. W ubiegłym roku nasz kraj przystąpił do negocjacji w sprawie członkostwa w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jest szansa na to , że w tym roku Polska dołączy do grona państw członkowskich ESA, co pozytywnie wpłynie na naszą gospodarkę.

Czytaj więcej...

Dogonić Kosmos VI w ramach II Interaktywnego Pikniku Wiedzy

Plakat informacyjny (Credits: www.dogonickosmos.pl)Zapraszamy państwa po raz szósty na finał  happeningu Dogonić Kosmos. Tegoroczna edycja odbywa się w ramach II Interaktywnego Pikniku Wiedzy „Dzień Odkrywców” organizowanego 11 czerwca tego roku w Rzeszowie.

W tym roku szczególnie ważne jest by podjąć tematy związane z astronautyką ze względu na ważne rocznice jakie obchodziliśmy, a więc 400-lecie urodzin Jana Heweliusza, 50-lecie lotu Jurija Gagarina, oraz 30-lecie pierwszego lotu wahadłowca Columbia.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę