Kosmiczny konkurs dla gimnazjalistów - zgłoszenia do końca lutego

Logo konkursu Astrobot (Credits: Astrobot.pl)Tylko kilka dni zostało na przesyłanie prac w konkursie naukowym ASTROBOT. Autorzy najlepszych projektów wezmą udział w kosmicznych warsztatach w Centrum Nauki Kopernik. 

Ludzkość od zawsze miała ambicję odkrywania tego, co nieznane i mierzenia tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł. Isaac Newton badając grawitację, określił, jak umieszczać obiekty na orbicie Ziemi. XX wiek umożliwił nam podróże kosmiczne, w tym lądowanie człowieka na Księżycu, a w 2014 roku odbyło się pierwsze lądowanie na komecie w misji Rosetta, do której instrumenty badawcze budowali polscy naukowcy.

Czytaj więcej...

Dotknij Marsa - pomóż niewidomej Julce

Dotknij Marsa Ruszyła akcja „Dotknij Marsa”, w której internauci pomagają spełnić marzenie niewidomej Julki. Dzięki ich udziałowi w grze na stronie www.dotknijmarsa.pl oraz aktywności w portalach społecznościowych, będzie mogła razem z białostockim łazikiem Hyperion2 dotknąć i „zobaczyć” czerwoną planetę podczas Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich w Polsce.

Czytaj więcej...

Kosmiczne innowacje w Świętokrzyskiem

Legendary Rover Team podczas zawodów URC 2013 (Credits: MSP)Międzynarodowi eksperci ds. kosmosu, prelegenci konferencji popularno-naukowej oraz wystawcy pikniku naukowo-technologicznego uświetnią Świętokrzyskie Dni Innowacji towarzyszące wrześniowym zawodom European Rover Challenge 2014 w Podzamczu k. Chęcin. Zainteresowani prelegenci oraz wystawcy wciąż mogą zgłaszać się do Mars Society Polska, organizatora wydarzenia. 

Trzydniowa konferencja „Człowiek w kosmosie” została oficjalnie wpisana w cykl międzynarodowych konferencji stowarzyszenia Mars Society, organizatora zawodów ERC.

Czytaj więcej...

Polskie drużyny na URC 2014 - relacja na żywo

Miejsce zmagań łazików (Credits: Legendary 2 Team)29.05.2014 o  godzinie 08:00 czasu Hanksville (16:00 czasu polskiego), po raz ósmy łaziki z całego świata rozpoczną zmagania w konkursie University Rover Challenge (URC 2014). 

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży akademickiej do rozwijania technologii kosmicznych potrzebnych podczas przyszłych załogowych misji na Księżyc oraz Marsa.

 

Czytaj więcej...

Przegląd polskich konstrukcji na URC 2014

Już za kilka dni, między 29. a 31 maja br. w Mars Desert Research Station w Hanksville w stanie Utah po raz kolejny rozgrywane będą zawody Univeristy Rover Challenge. W trakcie ich trwania studenckie drużyny z całego świata przeciwstawiają swoje konstrukcje marsjańskich łazików. 

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży akademickiej do rozwijania technologii kosmicznych potrzebnych podczas przyszłych załogowych misji na Księżyc oraz Marsa.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę