Chcesz sięgnąć nieba, dołącz do projektu miniSAT i bądź wielkim odkrywcą

Share

Logo programu miniSAT (Credits: Copernicus Project)Fundacja Copernicus Project zaprasza wszystkich ciekawych świata do wzięcia udziału w programie miniSAT.

MiniSAT to eksperyment wielkości wnętrza piłeczki pingpongowej. Pingpongowe "satelity" wysyłane są do granicy stratosfery za pomocą balonów lub rakiet. Każdego roku Zespół Copernicus Project realizuje 2 lub 3 misje w przestrzeń okołoziemską.

Misją miniSAT jest bezpośrednie zaangażowanie uczniów, studentów, badaczy i ludzi na całym świecie w tematykę przestrzeni kosmicznej.

By dołączyć do programu miniSat należy skontaktować się z Zespołem Copernicus Project i zgłosić chęć udziału.

Ogólne Zasady:

1. Program Fundacji Copernicus Project – miniSAT micro – Kampania 2012 skierowany jest do studentów zrzeszonych w kołach naukowych, ale również grup nieformalnych.
2. Aplikacje – wnioski o dofinasowanie należy składać w terminie do 31/12/2012 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Rada Fundacji rozpatrzy zgłoszone wnioski oraz poinformuje wszystkich wnioskodawców o wynikach konkursu.
4. Termin ogłoszenia wyników upływa w dniu 14/01/2013.
5. Ze wszystkich zgłoszeń zostanie wybrany tylko jeden projekt do realizacji.
6. Warunkiem przyznania dotacji jest podpisanie umowy, które powinno nastąpić do dnia 31/01/2013.
7. Kryteria oceny:
- zgodność projektu z wymaganiami technicznymi konkursu,
- zachowanie założeń budżetowych konkursu,
8. Dofinansowanie zostanie przekazane w dwóch transzach. Pierwsza w ciągu 14 dni od podpisania umowy, druga po wypełnieniu ankiety ewaluacyjnej, które powinno nastąpić po 3 miesiącach trwania programu.
9. Fundacja Copernicus Project pokrywa koszty budowy kapsuły zgodnie z określonymi warunkami technicznymi do wysokości 1500 PLN brutto.

W wyniku realizacji projektu powstanie kapsuła, która weźmie udział w jednej z misji stratosferycznych organizowanych corocznie przez Fundację Copernicus Project. Wyniki pomiarów zostaną zaprezentowane na stronie internetowej oraz będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Jedno ze zdjęć zrealizowane podczas lotu balonu Copernicus Project (Credits: Copernicus Project)

Możliwości lotów miniSAT

1.miniSAT w lotach balonów stratosferycznych wewnątrz kapsuły:
Piłeczki z eksperymentami przenoszone są w lekkim pudełku pozwalającym na ich wystawienie na wpływ otaczającego środowiska.

2.miniSAT w lotach balonów stratosferycznych na zewnątrz kapsuły:
Piłeczki z eksperymentami mogą być mocowane na zewnątrz platformy balonu. Może to być użyteczne w przypadku baterii słonecznych i anten. Przestrzeń jest wyjątkowo ograniczona i wystarczy tylko dla zamontowania jedynie jednego lub dwóch eksperymentów w każdym locie.

Dokumentacja wymagań, ogólne zasady programu miniSAT, oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej:

Dokumentacja wymagań

Ogólne zasady programu miniSAT

Formularz zgłoszeniowy

 

źródło: Copernicus Project

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę