Polacy laureatami konkursu Space App Camp

Share

Laureaci konkursu Space App Camp - Adam Włodarkiewicz i Krzysztof Stopa z programistami z Berlina (Credits: CBK PAN)Dwójka programistów Zespołu Obserwacji Ziemi CBK PAN zostało wyróżnionych w konkursie Space App Camp 2014. Tegoroczny Space App Camp odbywał się między 04 a 12 maja w European Space Research and Technology Centre (ESTEC) w Noordwijku w Holandii. Adam Włodarkiewicz i Krzysztof Stopa razem z dwoma programistami z Berlina, (Danny Preussler i Johannes Orgis) mieli zaprojektować aplikację mobilną integrującą dane z systemu EGNOS oraz z Copernicus. Dodatkowo należało rozwinąć model biznesowy do opracowanej aplikacji. Polsko-Niemiecki zespół opracował aplikację enviQ , która umożliwia szybki i prosty dostęp do informacji o jakości powietrza w danej lokalizacji na podstawie danych z programu Copernicus.

Aplikacja oraz jej model biznesowy została wyróżniona jako jedna z trzech aplikacji, które otrzymają wsparcie ze strony ESA na kontynuowanie projektu.

Screenshot aplikacji enviQ (Credits: CBK PAN)

Podczas Space App Camp odbyły się również seminaria na temat programów Copernicus oraz EGNOS, miało miejsce zwiedzanie instalacji ESTEC, przedstawienie możliwości ESA Bussines Incubation Center oraz prace nad rozwojem aplikacji mobilnej i modelu biznesowego.

źródło: zoz.cbk.waw.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę