Akademia Przyszłości w Centrum Badań Kosmicznych PAN

Share

(Credits: brite-pl.pl)30 maja Centrum Badań Kosmicznych PAN gościło podopiecznych Akademii Przyszłości z Białegostoku i Lublina. Młodzi goście wysłuchali wykładu o satelitach BRITE-PL i brali udział w ostatnich przygotowaniach do wyniesienia na orbitę satelity "Heweliusz". Wydarzenie zostało zorganizowane przez CBK i Akademię z okazji Dnia Dziecka 2014. 

Co roku Akademia świętuje Dzień Dziecka organizując dla swych podopiecznych uroczystość "Fotel Prezesa". W największych miastach w Polsce uczniowie Akademii mają okazję zasiąść w fotelach szefów, dyrektorów i prezesów firm, instytucji czy redakcji. Teraz również CBK dołączyło do grona firm i instytucji, które pomagały zorganizować akcję "Fotel Prezesa".

W sali wykładowej (Credits: brite-pl.pl)

W programie wizyty w Centrum były odwiedziny w gabinecie dyrektora d/s rozwoju technologii, wizyta w laboratoriach gdzie są testowane i integrowane moduły budowanych w CBK satelitów oraz instrumentów naukowych. Mali goście zobaczyli też stację naziemną w CAMK wykorzystywaną do komunikacji z satelitą "Lem", który od ponad pół roku pracuje na orbicie Ziemi. Na koniec wizyty w Centrum dzieci zbudowały swoje własne modele satelitów, które na pewno pozostaną pamiątką z tego dnia.

Stacja kontroli BRITE-PL (Credits: brite-pl.pl)

źródło: Brite-pl.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę