Podsumowanie Wielkiego Astronautycznego Konkursu CBK PAN i portalu KosmicznaPolska.pl

Share

Mgławica Eskimos NGC 2392 (Credits: NASA/ESA/STScI)Na przełomie roku 2012 i 2013 nasz portal wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych PAN organizował "Wielki Astronautyczny Konkurs. W artykule tym chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom oraz pogratulować zwycięzcom. To dzięki Wam ostatnie trzydzieści dni 2012 roku i pierwsze piętnaście w 2013 były tak emocjonujące. 

Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzację astronautyki i nauk kosmicznych oraz rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania tymi dziedzinami. 

Konkurs został zorganoizowany w 35 rocznice powstania Centrum Badań Kosmicznych PAN i miał uhonorować wszystkich, którzy przez 35 lat mieli wpływ na kształt Centrum Badań Kosmicznych PAN. Drugą przyczyną był fakt przystąpienia Polski do ESA. 

Końcowe wyniki Wielkiego Astronautycznego Konkursu CBK PAN i KosmicznaPolska.pl przedstawiają się następująco:

Laureaci Konkursu Wiedzy "Wielkiego Astronautycznego Konkursu CBK PAN i KosmicznaPolska.pl":

Dariusz Ćwik - I miejsce

Karolina Bator - II miejsce

Paweł Urbanek - III miejsce

Klasyfikacja końcowa po dwudziestym ósmym (ostatnim) dniu konkursu:

Dariusz Ćwik - 17 pkt. - I miejsce 

Karolina Bator -13 pkt. - II miejsce

Paweł Urbanek - 11 pkt. - III miejsce

Jacek Wyszyński - 5 pkt.

Romek Preszus - 3 pkt.

Daniel Kowalski - 3 pkt. 

Natalia Natka - 1 pkt.

Dominik Bosek - 1 pkt.

Rafał Grabiański - 1 pkt. 

Sebastian Łuckoś - 1 pkt.

Nagrody w konkursie

W kategorii na hasło, które umieszczone zostanie na jednej ze ścianek satelity Heweliusz,  9 osób nadesłało swoje propozycje, z czego jedna osoba -  Piotr Kruglej przysłał nam 4 propozycje. Spośród 13 propozycji zespół redakcyjny portalu KosmicznaPolska.pl oraz przedstawiciele CBK PAN w osobach: Pani Małgorzaty Michalskiej (Laboratorium Satelitarnych Aplikacji Układów FPGA), Pana Dr. Mirosława Denisa Z-cy dyr. ds ogólnych i Kierownika Działu Informatycznego oraz Pan Tomasza Zawistowskiego, Koordynatora Projektu BRITE-PL (Laboratorium Satelitarnych Aplikacji Układów FPGA), dokonali wyboru trzech najciekawszych propozycji: 

Maciej Troszyński: "Wstrzymać Słońce, ruszyć Ziemię, sięgnąć gwiazd".

Kacper Malinowski: "Od Kopernika, poprzez Heweliusza i Hermaszewskiego do kosmosu europejskiego - Polska w kosmosie będąca, korzyści z tego czerpiąca!"

Artur Krupiński: "A JEDNAK SIĘ LECI"

Bezkonkurencyjny według internautów okazał się Kacper Malinowski, którego hasło zdobyło 45 polubień. Hasło zaproponowane przez Kacpra wraz z jego imieniem i nazwiskiem znalazło się na jednej z wewnętrznych ścianek satelity Heweliusz, zaś sam Kacper dodatkowo zostanie nagrodziny okolicznościowym dyplomem. 

Fragmeny ścianki satelity Heweliusz z wygrawerowanym zwycięskim hasłem autorstwa Kacpra Malinowskiego

W kategorii na najlepszą pracę pisemną, na temat przyszłości polskiej astronautyki otrzymaliśmy dwie prace na zbliżonym poziomie.

Postanowiliśmy zatem nie przyznawać miejsc, a obie prace nagrodzić wyróżnieniem, oraz takim pakietem książek jaki przysługiwałby za I miejsce. 

Nagrodzeni zostalli Kornelia Rydian oraz Piotr Kruglej. 

Paczki z nagrodami na chwilę przed wysłaniem

Spośród wszystkich osób, które polubiły strony fanowskie CBK PAN i KosmicznaPolska.pl wylosowaliśmy dwoje użytkowników, są to: 

Zuzia Kopeć z Białegostoku oraz Jakub Stankiewicz z Gliwic.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział. Już niebawem następny konkurs w którym będzie można wygrać nagrody książkowe. Szczegóły na naszej fanowskiej stronie w serwisie Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę