Wyniki konkursu „BRITE-PL: Pierwszy Polski Satelita Naukowy"

Share

Jan HeweliuszPan Didier Morel - nauczyciel i miłośnik nauki w Lycée Français de Varsovie, wspólnie z konsorcjum BRITE-PL, do którego wchodzą Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika przesłał wyniki Konkursu Heweliusza „BRITE-PL: Pierwszy Polski Satelita Naukowy".

Konkurs rozpoczął się w poniedziałek - 22 października 2012 r. Do soboty 17 listopada 2012 r. uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieli czas na utworzenie i przedstawienie w dowolnej formie prac artystycznych związanych z polskim astronomem Janem Heweliuszem, z jego życiem, twórczością i/lub projektem naukowym jego imienia (drugi polski satelita z konstelacji BRITE-PL nosi jego imię). 

Druga kategoria konkursu polega na przedstawieniu najlepszego, najciekawszego hasła dla misji satelity Heweliusz.

Komisja Konkursowa składająca się z uczniów Liceum Francuskiego w Warszawie wybrała zwycięzców najlepszego hasła i pracy artystycznej:

 

 

 

PRACA GRAFICZNA: Bartosz Karbownik z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Czesława Niemena w Świebodzinie, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kocot.

Nagrodzona praca graficzna (Credits:  Bartosz Karbownik)

Hasło/Zawołanie:"Rewolucja umysłu. Polska 2013" Autorzy: Marta Makros, Joanna Holica, Sylwia Piekarczyk - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagielończyka w  SIERADZU.  Opiekun:  Ireneusz Marciniak, nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagielończyka  w  SIERADZU.

Imiona i nazwiska zwycięzców zostaną wygrawerowane i umieszczone na satelicie.

źródło: CBK PAN

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę