Video: Uroczystość nadania imienia LEM pierwszemu polskiemu satelicie naukowemu - pełna relacja

Share

19 września bieżącego roku w Centrum Badań Kosmicznych odbyła się uroczystość nadania imienia Lem, pierwszemu polskiemu satelicie naukowemu konstelacji BRITE. Podczas uroczystości nastąpiło odczytanie listu od spadkobierców Stanisława Lema, prezentacja znaczka, który Poczta Polska wprowadzi do obiegu w listopadzie, a także premierowe wykonanie utworu poświęconego BRITE, skomponowanego przez rapera tworzącego pod pseudonimem Sokół.

Tabliczka upamiętniająca nadanie imienia LEM pierwszemu polskiemu satelicie naukowemu (Credits: KosmicznaPolska.pl)

Pamiątkową tabliczkę przygotowaną na tę okazję odsłoniła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pani Barbara Kudrycka. Nasz portal był na miejscu rejestrując materiał filmowy który posłużył do zrealizowania relacji video z tamtego wydarzenia, którą prezentujemy poniżej:


Uroczystość nadania imienia LEM pierwszemu polskiemu satelicie naukowemu

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę