Przegląd potencjału naukowo-przemysłowego polskiego sektora kosmicznego - ankieta

Share

Logo Ministerstwa Gospodarki (Credits: MG)Szanowni Państwo, Departament Rozwoju Gospodarki MG uprzejmie informuje, że w związku z rozpoczęciem przez Polskę negocjacji o przystąpieniu do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) zainicjowany został przegląd potencjału naukowo-przemysłowego polskiego sektora kosmicznego.

Zwracamy się do Państwa jako podmiotów działających w tym obszarze z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu przedmiotowej analizy poprzez wypełnienie i przekazanie do MG załączonych kwestionariuszy.

Celem ewaluacji polskiego sektora kosmicznego jest zebranie informacji umożliwiających określenie obszarów tematycznych o największym znaczeniu dla Polski. Wyniki ankiety stanowić będą istotny materiał ułatwiający wynegocjowanie najbardziej adekwatnych i możliwie najkorzystniejszych warunków uczestnictwa w programach i projektach ESA.

Przekazane przez Państwa informacje będą miały charakter poufny i będą wykorzystanie przez Ministerstwo Gospodarki i ESA jedynie na potrzeby procesu negocjacji o przystąpienie Polski do Agencji.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie właściwego dla Państwa instytucji kwestionariusza (dla przedsiębiorców lub sektora naukowego) oraz formularza „technical know-how” zgodnie z zamieszczonymi w nich wskazówkami i odesłanie w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. terminie do 16 grudnia.

Prosimy zwłaszcza o zwrócenie uwagi na nadanie plikom odpowiednich nazw i przygotowanie dodatkowej prezentacji o potencjale Państwa instytucji i zainteresowaniu udziałem w programach ESA.

Zarówno kwestionariusze, jak i prezentacja muszą być przygotowane wyłącznie w języku angielskim.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt e-mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .pllub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Z poważaniem,

Anna Kobierzycka
Wydział Polityki Przemysłowej
Departament Rozwoju Gospodarki
Ministerstwo Gospodarki
tel. (+48) 22 693 5038
fax. (+48) 22 693 40 84

Formularze mogą  Państwo pobrać klikając w poniższe linki:

Formularz dla przedsiębiorców

Formularz dla instytucji sektora naukowego

Formularz „technical know-how”

Źródło : Ministerstwo Gospodarki

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę