Video: Czy w Polsce będziemy szkolić przyszłych astronautów?

Share

19 Września bieżącego roku w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia i oddania do użytku jednej z najnowocześniejszych wirówek przeciążeniowych. Wirówka zainstalowana w WIML ma duże możliwości techniczne, operacyjne, treningowe i diagnostyczne. Symulator przeznaczony jest do badania, szkolenia i treningu kandydatów na pilotów oraz pilotów samolotów wysokomanewrowych (bojowych, akrobacyjnych oraz sportowych), jak również do technicznych badań eksperymentalnych. Nasz portal był na miejscu rejestrując materiał filmowy który posłuży do zrealizowania relacji video z tamtego wydarzenia.

Pełną relację opublikujemy niebawem natomiast dziś chcielibyśmy zaprezentować Państwu wywiad jaki tamtego dnia udzielił nam Kierownik Zakładu Szkolenia i Treningu Lotniczo-Lekarskiego w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej Płk. dr Krzysztof Kowalczuk. Z wywiadu m.in. dowiecie się Państwo czy my Polacy mamy szansę na drugiego polskiego kosmonautę, oraz czy wirówka taka jak w WIML nadaje się do szkolenia przyszłych astronautów.


Wywiad z Płk. dr Krzysztofem Kowalczukiem - Kierownikiem Zakładu Treningu i Szkolenia Lotniczo-Lekarskiego w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę