Space Situational Awareness w Warszawie

Share

Już jutro, 29 września w Warszawie odbędzie się międzynarodowe seminarium poświęcone europejskiemu systemowi space situation awareness (SSA), czyli monitorowaniu zagrożeń w i z przestrzeni kosmicznej.

Spotkanie wpisuje się w Polską prezydencję UE. W czwartek 29 września w hotelu Holiday Inn w Warszawie będzie miało miejsce seminarium poświęcone problematyce space situation awareness i budowie europejskiego systemu SSA.

 

Rada ds. Przestrzeni Kosmicznej w Rezolucji z dnia 25 listopada 2010 roku „uznaje potrzebę stworzenia w przyszłości systemu informacji o sytuacji w przestrzeni kosmicznej (SSA) jako działalności na szczeblu europejskim, która rozwinęłaby i wykorzystała istniejący krajowy i europejski potencjał cywilny i wojskowy, oraz zwraca się do Komisji Europejskiej i Rady UE, by zaproponowały system zarządzania i politykę w zakresie danych, które pozwolą państwom członkowskim wnieść wkład w postaci odnośnych zdolności krajowych zgodnie z mającymi zastosowanie wymogami i regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa."

Spotkanie w Warszawie, zorganizowane w ramach Polskiego przewodnictwa w UE, rozpocznie się wystąpieniem ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka, i przedstawiciela Komisji Europejskiej. Następnie odbyć ma się sesja "SSA dla Europy", poświęcona przyczynom, dla których konieczne jest powstanie systemu SSA, jego wymaganiom i programowi przygotowawczemu.

Sesja nr 2 poświęcona będzie istniejącej infrastrukturze i usługom rozpoznawania i śledzenia obiektów w przestrzeni kosmicznej. Sesja trzecia traktować będzie o pogodzie kosmicznej i obiektach naturalnych w kosmosie.

 	 Space Fence - projekt SSA armii amerykańskiej (Credits: Lockheed Martin)

Prelegentami będą przedstawiciele Komisji Europejskiej, Brytyjskiej i Francuskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiej Agencji Obrony, amerykańskiej NOAA, EUMETSAT-u.

Źródło: kosmonauta.net za stroną seminarium

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę