Przygotowania PTR do Festiwalu Meteor 2011

Share

Uczestnicy Festiwalu Meteora 2010Polskie Towarzystwo Rakietowe prowadzi przygotowania do „Festiwalu Meteor 2011”, który odbędzie się w dniach 24– 25 września na poligonie wojskowym w Toruniu. W ramach festiwalu planowanych jest ok. 40 startów różnych modeli rakiet. W jego trakcie mniej doświadczeni uczestnicy będą mogli konsultować swoje pomysły ze swoimi bardziej doświadczonymi kolegami.

Będzie istnieć możliwość zakupu rakiet, silników i innych akcesoriów modelarskich.
Zwieńczeniem Festiwalu Meteor 2011 będzie wręczenie dyplomów dla uczestników oraz laureatów "Pierwszego Turnieju Rakietowego".

Spotkanie ma charakter półotwarty. Uczestniczyć w nim mogą Ci którzy do 10 września wyślą na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenie, podając w nim:

- Imię i Nazwisko;
- Adres zamieszkania;
- Telefon i mail;
- Nr rejestracyjny samochodu ( brak - oznacza marsz piechotą od granicy poligonu do miejsca zlotu )
- Data uczestnictwa ( dzień pierwszy 24/ dzień drugi 25/ cały festiwal )
Oraz wpłacą cegiełkę na rzecz PTR w wysokości 10 zł.

Ze względu na zamknięty obszar poligonu wejście na teren wojskowy odbywa się po zewidencjonowaniu uczestników, stąd bezwzględny wymóg wcześniejszego zgłoszenia.


Uczestnicy niezrzeszeni w PTR mogą wykonywać starty swoimi modelami tylko po wcześniejszym (tj. do 10 września) przedstawieniu dokumentacji wykonanego modelu, oraz tylko na silnikach używanych i sprawdzonych przez PTR ( nie dotyczy zestawów fabrycznych ).
W każdym innym przypadku start tzw. samoróbek nie zostanie umożliwiony.

Dla uczestników spotkania przewidziane są pamiątki.

Wyżywienie uczestników we własnym zakresie, organizator nie zapewnia jedzenia.

Więcej informacji dostępnych jest na forum Amatorskich Konstrukcji Rakiet.

źródło: PTR

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę