Społeczność

Astronautyka to obecnie najszybciej rozwijająca się dziedzina nauki, jedna inicjatywa uruchamia dziesiątki innych. Na całym świecie bardzo ceniona jest jej interdyscyplinarność.  Żadna inna dziedzina nie wymaga tak wielu zdolności na różnych polach nauki, ale też żadna inna nie daje tak wielkich możliwości rozwoju, nie oferuje tak wszechstronnego wykształcenia, nie uczy myślenia.  
Polska, by śmielej myśleć o wstąpieniu do Europejskiej Agencji Kosmicznej  musi zbudować swoje struktury kosmiczne (łącznie z Polską Agencją Kosmiczną), tworzyć i rozwijać  instytuty badawcze itp. Sprowadza się to do tego że na dzień dzisiejszy zaczyna tworzyć się sieć zależności między poszczególnymi sektorami życia społecznego i gospodarczego. Zachęcamy do zapoznania się ze społecznością astronautyczną w Polsce, z inicjatywami jakie podejmuje. Jeśli jesteś zainteresowany tym by dołączyć do naszej społeczności, zapoznaj się sylwetkami ludzi którzy ją tworzą, jeśli chcesz być na bieżąco z kosmicznymi projektami danych grup, zachęcamy do śledzenia blogów. W dziale "wolontariat" będziesz mógł nawiązać kontakt z organizacjami w których będziesz mógł nabrać doświadczenia i móc pracować przy prawdziwych kosmicznych projektach. Jeśli chcesz zacząć przygodę z astronautyką na poważnie, zacznij od edukacji, lista uczelni które gruntownie przybliżają temat, w dziale "edukacja". Podejmij wyzwanie, nie bój się, jeśli chcesz wziąć udział w największej przygodzie ludzkości i współpracować w ramach projektów związanych z astronautyką, zapoznaj się z ofertami pracy firm które na co dzień tworzą podstawy polskiego space-techu, może akurat czekają właśnie na Ciebie. Wybierz interesującą Cię grupę tematyczną i ciesz się ze zdobytych nowych doświadczeń.

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę