Stanowisko Mars Society Polska w odniesieniu do Krajowego Planu Rozwoju Sektora Kosmicznego

Logo Mars Society Polska (Credits: MSP)Poniższe stanowisko stanowi odpowiedź Mars Society Polska w ramach konsultacji ogłoszonych przez Ministerstwo Gospodarki dotyczących Krajowego planu rozwoju sektora kosmicznego.

Mars Society Polska (MSP) jako organizacja pozarządowa (NGO) dostrzega fakt, że w konsultowanym Dokumencie zabrakło informacji o roli NGO w wspieraniu rozwoju polskiego sektora kosmicznego. NGO swoją aktywnością i sukcesami udowadniają, że w sferze kosmicznej jest miejsce i zapotrzebowanie na działalność organizacji pozarządowych. Nasze działania przyczyniają się zarówno do wzrostu poparcia społeczeństwa dla polskiego uczestnictwa w programach kosmicznych, jak i stałego zainteresowania mediów, uczelni i firm branżą kosmiczną. Doprowadziły one również do znacznego wzrostu liczny studentów, różnych uczelni, zainteresowanych udziałem w projektach kosmicznych. Już teraz doświadczenie zdobyte w takich projektach umożliwia młodym ludziom podjecie pracy w firmach i ośrodkach naukowych z branży kosmicznej i wysokich technologii lub rozpoczęcie własnej działalności.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę