Order Zasługi RP dla George'a Zamki?

Share

George Zamka (Credits:NASA)Pojawia się coraz więcej informacji na temat przyjazdu George'a Zamki do Polski. Wiele wskazuje na to, że astronauta otrzyma Order Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

O możliwym przyjeździe George'a Zamki - amerykańskiego astronauty o polskich korzeniach - końcem stycznia wspominał portal kosmonauta.net Dziś jest już niemal pewne, że astronauta w połowie marca na krótko odwiedzi jedynie Warszawę.

W trakcie wizyty George Zamka powinien odwiedzić Centrum Nauki Kopernik oraz otrzymać Order Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Brak w tej chwili oficjalnego uzasadnienia nadania Orderu, lecz można przypuszczać, że jest to przynajmniej częściowo związane z pełną polskich akcentów misją STS-130 oraz późniejszą wizytą astronautów w Polsce.

Order Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej  to drugie odznaczenie państwowe w hierarchii orderów przyznawanych cudzoziemcom. Order przyznawany jest cudzoziemcom oraz Polakom zamieszkałym poza granicami Polski, którzy wnieśli wybitny wkład do współpracy pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a innymi państwami i narodami. Order ustanowiono w 1992 roku.

źródło: www.kosmonauta.net

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę