Warsztaty na temat programu Copernicus (GMES)

Share

 

Logo programu Copernicus (Credits: Komisja Europejska)Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w warsztatach poświęconych europejskiemu programowi globalnego monitoringu środowiska i bezpieczeństwa Copernicus (GMES). Warsztaty odbędą się w dniu 28 lutego br. w siedzibie ministerstwa, ul. Hoża 20, w godz. 9.00-17.00. Współorganizatorem szkolenia jest Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

 

„Copernicus” to nowa nazwa realizowanego przez Komisję Europejską programu monitorowania Ziemi, wcześniej znanego jako GMES (Global Monitoring for Environment and Security – Globalny monitoring środowiska i bezpieczeństwa).Warsztaty przeznaczone są dla przedstawicieli przedsiębiorstw z sektora kosmicznego, instytucji naukowych i naukowo-badawczych oraz administracji, zajmujących się tematyką obserwacji Ziemi.

W programie uwzględniono m.in. kwestie związane z finansowaniem programu, przygotowaniem wniosków aplikacyjnych i poszukiwaniem partnerów. Zainteresowani będą mogli również uzyskać odpowiedź na pytania związane z uczestnictwem w programie.

Szkolenie jest bezpłatne.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wysłanie zgłoszenia na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           dla przedstawicieli przedsiębiorców

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    dla jednostek naukowych i administracji

 

Program Warsztatów kilknij tutaj

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc możliwe jest zgłoszenie maksymalnie dwóch osób z jednej instytucji.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę