Warsztaty "ESO dla Przemysłu"

Share

Obserwatorium Paranal w Chile, jeden z elementów ESO (Credits: Eso.org)W dniu 22 stycznia 2013 w godz. 9:00-14:30 odbędą się w CAMK, w Warszawie, Warsztaty "ESO
dla Przemysłu". Pięciu wysokich urzędników ESO będzie wyjaśniać, czego ESO będzie
potrzebowało do budowy E-ELT i jakie są możliwości współpracy.

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) to główna europejska organizacja, której zadaniem jest prowadzenie obserwacji kosmosu z powierzchni Ziemi. Do jej zadań należy budowa i użytkowanie wielkich, nowoczesnych teleskopów oraz różnorodnych instrumentów obserwacyjnych, a także całej infrastruktury naziemnej niezbędnej do pracy obserwatoriów. ESO zarządza także wielkimi bazami danych i wprowadza różne rozwiązania informatyczne.

Obecnie ESO szykuje się do gigantycznej inwestycji, wartej miliard euro i będzie wkrótce poszukiwać wykonawców i podwykonawców poszczególnych elementów projektu Ogromnie Wielkiego Teleskopu Europejskiego (E-ELT), instrumentu o wielkości połowy stadionu piłkarskiego.

Istnieje szansa, że Polska stanie się niedługo członkiem ESO, co będzie oznaczać dla polskich firm możliwość wystartowania w przetargach ogłaszanych przez tą organizację.

W ramach "Warsztatów ESO dla Przemysłu" przedstawiciele ESO oraz specjaliści z Polski przedstawią czego ESO oczekuje od firm przemysłowych i instytutów naukowych, jakie są procedury aplikowania w przetargach oraz w jakich branżach aktualnie oferuje możliwości współpracy. Będzie też okazja do porozmawiania bezpośrednio z kadrą kierowniczą ESO - kierownikami ważnych dla przemysłu departamentów tej organizacji (m.in. kierownik działu technologii, manager projektu E-ELT i inni).

Program zajęć znajduje się na stronie internetowej http://eso-industry.pta.edu.pl/program.php

Udział w warsztatach mogą zgłaszać przedstawiciele zainteresowanych firm oraz instytutów naukowych. Obowiązuje opłata konferencyjna w ramach której uczestnicy otrzymają materiały konferencyjne oraz obiad.

Termin rejestracji zgłoszeń mija 20 grudnia 2012 roku.

LINK: FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W WARSZTATACH "ESO DLA PRZEMYSŁU"  Udział w warsztatach mogą zgłaszać przedstawiciele zainteresowanych firm oraz instytutów naukowych. Obowiązuje opłata konferencyjna w ramach której uczestnicy otrzymają materiały konferencyjne oraz obiad.
Termin rejestracji zgłoszeń mija 20 grudnia 2012 roku.

Do udziału w warsztatach zachęcają:

prof. dr hab. Bożena Czerny, Prezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego
prof. dr hab. Marek Sarna, Dyrektor Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika PAN

źródło: pta.edu.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę