Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego przystąpił do SME4SPACE

Share

SME4SPACE jest platformą zrzeszającą organizacje reprezentujące małe i średnie przedsiębiorstwa (SME), które działają na rynku europejskiego przemysłu kosmicznego. Do SME4SPACE należą przede wszystkim organizacje i klastry lotniczo-kosmiczne z państw członkowskich i stowarzyszonych z  Europejską Agencją Kosmiczną ESA.

Głównym celem platformy, której działania mają charakter non-profit, jest grupowa reprezentacja interesów SME przed głównymi twórcami europejskiej sceny kosmicznej - Europejską Agencją Kosmiczną, Komisją Europejską, a także pojedynczymi, narodowymi agencjami kosmicznymi. Od czerwca 2007 roku SME4SPACE na mocy porozumienia formalnie współpracuje z ESA, wspierając Agencję w zakresie kształtowania polityki wobec SME w ramach ESA SME POLICY OFFICE. Dodatkowo platforma organizuje różne inicjatywy, mające zwiększać skuteczność działań SME w sektorze kosmicznym, np. szkolenia, dedykowane seminaria, warsztaty matchingowe, informuje o pojawiających się projektach badawczych i technologicznych skierowanych do SME.

Do SME4SPACE należą:

AIPAS (Włochy)

Arquimea (Hiszpania)

Czech Space Alliance (Czechy)

GLAE (Luksemburg)

Hellenic Association of Space Industry (Grecja)

Hungarian Space Cluster (Węgry)

Lithuanian Space Association (Litwa)

Polish Space Industry Association (Polska)

SME Forum (Wielka Brytania)

SpaceNed (Holandia)

VRI (Belgia)

Więcej: http://www.sme4space.org/

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę