Ruszyła strona Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego

Share

W ubiegłym tygodniu wystartowała strona  Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.  Strona dostępna jest pod linkiem: http://www.space.biz.pl 

Misją Związku jest stworzenie silnego polskiego sektora kosmicznego, który będzie z powodzeniem konkurował na europejskim rynku. Członkowie Związku działają na rzecz aby zdobycze technologiczne powstałe przy realizacji projektów kosmicznych jak najlepiej przysłużyły się polskim obywatelom i gospodarce. Równocześnie członkowie aktywnie wspierają polską administrację publiczną w realizacji narodowej polityki kosmicznej. ZPSK bliski jest organizacjom studenckim, stara się budować warunki do tworzenia kolejnych generacji liderów polskiej astronautyki.

Logo związku (Credits: ZPSK)

Cele ZPSK: 

1.  Konsolidacja środowiska przedsiębiorców, ośrodków badawczych oraz organizacji zainteresowanych eksploracją przestrzeni kosmicznej oraz prowadzeniem badań naukowych i prac wdrożeniowych związanych z produktami i technologiami o zastosowaniach kosmicznych.

 2. Prowadzenie działań na rzecz podniesienia potencjału ekonomicznego polskiego sektora kosmicznego.

 3. Inicjowanie współpracy pomiędzy podmiotami polskiego sektora kosmicznego oraz pokrewnymi sektorami (lotnictwo, obronność) w celu efektywnego wykorzystania środków z budżetu państwa, programów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz funduszy Unii Europejskiej.

 4. Wspomaganie Sejmu i Senatu RP, Rady Ministrów, ministerstw oraz pozostałych organów administracji państwowej w kreowaniu krajowej polityki kosmicznej i realizacji jej założeń.

5. Powiększanie liczby członków Związku w celu dbania o jak najlepszą reprezentację.

źródło: Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (Polish Space Industry Association)

 

Comments 

#1 Wojtek 2013-05-29 14:40
Wkradł się drobny błąd. W linku do strony jest niepotrzebna spacja, przez co link nie działa (przynajmniej w Firefoxie)
Quote

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę