Dni Nauki i Przemysłu 24 maja w Gliwicach

Share

 

Logo Dni Nauki i Przemysłu (Credits: DNIP)Zapraszamy do udziału w piątej edycji „Dnia Nauki i Przemysłu” – w tym roku nasze wydarzenie odbędzie się 24 maja 2013 r. Ideą „Dnia Nauki i Przemysłu” jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo – badawczych oraz ich osiągnięć. Organizatorzy zachęcają do udziału nowoczesne przedsiębiorstwa oraz jednostki naukowe z obszaru województwa śląskiego do prezentacji swojej oferty. Wystawcy mają możliwość bezpłatnego zaprezentowania najnowszych osiągnięć naukowych i badawczych, mających zastosowanie w innowacyjnych branżach przemysłu w postaci wynalazków, pokazów i eksperymentów.

Poprzednie edycje „Dnia Nauki i Przemysłu” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu, każdorazowo w wydarzeniu udział brało ponad 1000 uczestników. W ubiegłych latach wśród atrakcji odwiedzający mieli możliwość zobaczyć m.in.: park maszynowy Technoparku Gliwice, model bezzałogowej platformy latającej, samochód elektryczny Elipsa, prototypowe urządzenie do rehabilitacji narządu ruchu, najnowszej generacji samochód Toyota Prius III z napędem Hybrid Synergy Drive, liczne pokazy robotów (m.in. Hexor), model zdalnie sterowanego helikoptera, wirtualną salę operacyjną, służącą do planowania operacji, a także prototyp robota kardiochirurgicznego Robin Heart. Wśród wystawców obecni byli przedstawiciele innowacyjnych firm z regionu śląskiego, kół naukowych i wydziałów Politechniki Śląskiej, którzy przedstawili interaktywną prezentację osiągnięć przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i oprogramowania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bolidy, skonstruowane przez członków Studenckich Kół Naukowych. Ponadto w przypadku grup zorganizowanych uczniowie szkół średnich mieli możliwości zwiedzenia budynku „Technoparku Gliwice” oraz zobaczenia animacji i wizualizacji firmy I3D.

Dni Nauki i przemysłu - plakat (Credits: DNIP)

 

Udział w wydarzeniu zarówno dla odwiedzających jak i wystawców jest całkowicie bezpłatny, a organizatorzy zapewniają świetną zabawę! W tym roku po raz pierwszy Wystawcy Dnia Nauki i Przemysłu będą mogli wziąć udział w konkursie "Stoisko na medal". Oceniana będzie oryginalność i różnorodność form promocji stoiska a także czytelność oraz przejrzystość prezentowanej oferty.

Nie zabraknie również ciekawych konkursów dla odwiedzających Targi. Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się swoją wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące Wystawców na specjalnym formularzu, dostępnym na stoisku Organizatora. Nagrody będą wręczane co godzinę! Do wygrania m.in. ipody firmy Apple oraz tablet. 

źródło: http://dnip.pl, www.tvs.pl 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę