Wystawa European Space Expo w Warszawie

Share

 

Logo wystawy (Credits: Agata Głaba)W dniach 4-9 maja 2013 w Warszawie odbędzie się European Space Expo – bezpłatna, interaktywna wystawa na temat usług i zastosowań narzędzi opracowanych w toku realizacji europejskich programów kosmicznych w zakresie nawigacji satelitarnej (Galileo) i obserwacji Ziemi (Copernicus). Wystawę będzie można oglądać przed Pałacem Kultury i Nauki na ulicy Marszałkowskiej.

Od 2012 r. wystawa gościła w wielu miastach Europy (Kopenhaga, Tuluza, Wiedeń, Larnaka, Bruksela, Helsinki, Londyn, Madryt, Budapeszt i Hanower), przyciągając w tym czasie ponad 100 000 osób. W ciągu dwóch kolejnych lat będzie ją można również oglądać w innych europejskich miastach.

Głównym celem wystawy jest zaprezentowanie pozytywnego wpływu, jaki europejskie programy kosmiczne wywierają na życie codzienne obywateli Europy.

Dzięki wielu interaktywnym materiałom audiowizualnym, odwiedzający mogą poznać różne zastosowania technologii satelitarnych. Mogą między innymi dowiedzieć się, w jaki sposób wspomniane technologie pomagają optymalizować transport, poprawiać skuteczność działań podejmowanych w rolnictwie i rybołówstwie, chronić środowisko, monitorować zmiany klimatu, chronić zdrowie, zarządzać sytuacjami kryzysowymi w przypadku katastrof naturalnych lub wypadków przemysłowych, wspierać działania z zakresu pomocy humanitarnej lub przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa obywateli EU.

(Credits: Agata Głaba)

W ramach wystawy, codziennie będzie można wysłuchać trzech prezentacji trwających 10-15 minut. Prezentacje, w języku polskim, będą adresowane do ogółu odbiorców i przygotowane przez specjalistów z dziedzin związanych z kosmosem. Dzięki temu European Space Expo będzie również doskonałą okazją do tego, aby samemu przekonać się, w jaki sposób technologie kosmiczne przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia na co dzień.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że wystawa będzie świetnym sposobem na spędzenie czasu nie tylko dla ogółu odbiorców, ale również dla zorganizowanych grup uczniów. Chętne szkoły proszone są o kontakt z Panią Agatą Głabą, w celu określenia dnia i godziny wizyty:

 Agata Głaba

Studenskie Koło Astronautyczne

Students' Space Association

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: + 48 698 480 208

 

źródło: http://www.ceo.org.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę