Rok komety – podróż do krainy lodu w czasie XVIII Festiwalu Nauki w Warszawie

Prof. Małgorzata Sołtan Królikowska i Paweł Grochowalski podczas tworzenia sztucznej komety (Credits: astroedukacja.org) W dniach 19-28 września 2014 odbędzie się XVIII edycja Festiwalu Nauki w Warszawie. W tegorocznej edycji zostało przygotowanych ponad tysiąc imprez, w czasie których naukowcy zaprezentują zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Główną formą tegorocznych spotkań festiwalowych ma być rozmowa z naukowcami na ważne tematy społeczne, etyczne i naukowe. 

Czytaj więcej...

"Kosmos wokół nas" na warszawskiej Białołęce

Prof. Małgorzata Sołtan Królikowska i Paweł Grochowalski podczas tworzenia sztucznej komety (Credits: astroedukacja.org) 17 maja 2014 roku w Zespole Szkół nr 43 w dzielnicy Zielona Białołęka w Warszawie odbędzie się impreza kulturalno-edukacyjna „Kosmos wokół nas”. Dzieci, młodzież i dorośli spotkają się z astronomami oraz inżynierami budującymi satelity i łaziki marsjańskie, wspólnie z naukowcami zbudują jądro komety, a przy sprzyjającej pogodzie będą mogli też obserwować Słońce.

Czytaj więcej...

„Kometarne rendez-vous” w Planetarium Niebo Kopernika

Sonda Rosetta w spotkaniu z kometą 67P/Czuriumow -Gierasimienko (Credits: ESA)W maju 2014 roku sonda Rosetta spotka się wreszcie z kometą 67P/Czuriumow -Gierasimienko, do której zmierza już dziesiąty rok. Z jakiego powodu naukowcy zaplanowali tę spektakularną misję kosmiczną? Co aktualnie dzieje się z sondą Rosetta i jaki instrument na jej pokładzie został zaprojektowany i skonstruowany w Centrum Badań Kosmicznych PAN? O tym 8 maja o godzinie 19:00 opowie Prof. Małgorzata Królikowska-Sołtan z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Spotkanie odbędzie się w Planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik w ramach cyklu Prosto z nieba. 

Czytaj więcej...

Ostatnia szansa na zgłoszenie uczestnictwa w III Konferencji GIS w nauce

Lotnicze i satelitarne rozpoznawanie i analiza funkcjonowania struktur przyrodniczych (Credits: samper.pl)Centrum GIS Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w III Konferencji GIS w nauce, która odbędzie się w dniach 23 - 25 czerwca 2014 roku na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaj więcej...

Dzień sektora kosmicznego w Polsce

PlakatPrzedstawiciele polskiego sektora kosmicznego, administracji, politycy oraz naukowcy będą rozmawiać o szansach, jakie Polsce daje członkostwo w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Wydarzenie „POLSKA W ESA – NOWE SZANSE DLA BIZNESU” odbędzie się 11 kwietnia 2014 r. w Planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik (CNK) w Warszawie. Organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki, CNK, Niebo Kopernika oraz ESA.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę