Konkurs Galileo Masters 2014 w Polsce

Share

Logo European Satellite Navigation Competition 2014Po raz drugi w swojej dziesięcioletniej historii konkurs "Galileo Masters" zagościł w Polsce! Organizatorem polskiej edycji konkursu został Kosmonauta.net. Zgłoszenia na konkurs będzie można składać od 1 kwietnia do 30 czerwca.

Oficjalnym organizatorem tegorocznej edycji konkursu Galileo Masters (European Space Navigation Competition, ESNC) w Polsce została firma Kosmonauta.net

European Space Navigation Competition (ESNC), w skrócie Galileo Masters, to europejski konkurs, w którym wybierane są najlepsze pomysły zastosowań nawigacji satelitarnej (GNSS, popularnie GPS). Dotyczą one szerokiego spektrum zastosowań – od rozrywki, przez nawigację samochodową, aż po lotnictwo, medycynę i bezpieczeństwo publiczne. Od 2004 roku do konkursu Galileo Masters ponad 8200 osób z całego świata zgłosiło prawie 2400 pomysłów. Spośród nadesłanych projektów wybrano ponad 200 zwycięzców i finalistów. Wiele z tych pomysłów zostało następnie wprowadzonych na rynek przez nowo powstałe firmy.

Konkurs Galileo Masters rozpocznie się 1 kwietnia i zakończy 30 czerwca 2014 roku. Przez ten czas każdy zainteresowany będzie mógł przesyłać i edytować swoje pomysły, które w lipcu i sierpniu zostaną poddane ocenie przez niezależnych ekspertów.

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne, zespoły osób, przedsiębiorstwa, placówki naukowe i edukacyjne.

Polska edycja Galileo Masters odbyła się tylko raz - w 2012 roku i była koordynowana przez Astri Polska. Jej wyniki były bardzo zachęcające i sugerowały, że warto organizować tego typu inicjatywy w naszym kraju. Po roku przerwy Galileo Masters wraca do Polski. Teraz oficjalnym organizatorem konkursu w Polsce jest Kosmonauta.net sp. z o.o.

Najlepsza koncepcja otrzyma nagrodę oraz tytuł zwycięzcy konkursu Galileo Masters w Polsce. Dodatkowo, zarówno zwycięzca jak i wszelkie inne zgłoszone pomysły będą mogły konkurować o nagrodę główną i kilka nagród specjalnych w ponadregionalnym finale tego konkursu w Monachium. W 2013 roku przyznano siedem nagród specjalnych, finansowanych m.in. przez Niemiecką Agencję Kosmiczną DLR, Europejską Agencję Kosmiczną ESA oraz Europejską Agencję Nawigacji Satelitarnej GSA.

Lista nagród zostanie opublikowana pod koniec marca / na początku kwietnia. Wtedy ogłoszona zostanie również wstępna lista miejsc, jakie między kwietniem a czerwcem odwiedzą koordynatorzy, informując o konkursie Galileo Masters 2014 w Polsce.

Jeśli Twoja uczelnia, park technologiczny, instytucja naukowa lub lokalna jednostka samorządowa jest zainteresowana wsparciem lub uzyskaniem większej ilości informacji o tym konkursie, zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Partnerzy komercyjni również mają szansę na wsparcie organizacji konkursu, włącznie z ustanowieniem własnych nagród.

Adres polskiej strony konkursu ESNC: www.galileo-masters.pl i poland.galileo-masters.eu. Działa już profil społecznościowy polskiej edycji Galileo Masters: https://www.facebook.com/GalileoMasters.

Komunikaty prasowe:

   Język angielski: kosmonauta.net/dokumentacja/PR1_07-03-2014_EN_v2.pdf
   Język polski: kosmonauta.net/dokumentacja/PR1_07-03-2014_PL_v2.pdf

źródło: Kosmonauta.net

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę