Międzynarodowa konferencja poświęcona trzęsieniom Ziemi i wulkanom już we wrześniu w Polsce

Share

W dniach 21-27 września 2014 w Konstancinie-Jeziorna odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona badaniu zjawisk elektromagnetycznych związanych z trzęsieniami ziemi i wybuchami wulkanów.  Celem tych badań jest próba znalezienia pewnych efektów poprzedzających trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, które można byłoby uważać za ostrzeżenie o zbliżającym się katakliźmie. 

Konferencje EMSEV odbywają się co 2 lata. Poprzednie warsztaty miały miejsce w roku 2012 w Shizuoka w Japonii.

Organizatorem obecnej edycji warsztatów jest Centrum Badań Kosmicznych PAN (dr hab. Jan Błęcki prof. nz w CBK PAN) oraz Instytut Geofizyki Pan (dr hab. Wojciech Dębski prof. nz w IGF PAN). Jest to znaczące wyróżnienie dla Polski wynikające z docenienia ogromnego wkładu polskich naukowców badających zjawiska elektromagnetyczne w przestrzeni wokół Ziemi. 

Plakat informacyjny na temat konferencji (Credits: emsev.cbk.waw.pl)

Rejestracja jest już otwarta i potrwa do 31 sierpnia bieżącego roku. W tym celu należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia, oraz wnieść opłatę konferencyjną. Więcej informacji pod linkiem: http://emsev2014.cbk.waw.pl/index.php/rejestracja-i-platnosci

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia pod adresem: http://emsev2014.cbk.waw.pl/index.php/program

źródło: CBK PAN

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę