Space Tweetup Polska 2014 już w kwietniu w Warszawie

Share

(Credits: Space Tweetup Polska 2014)"Nie ma wątpliwości, że zaczyna się w Polsce nowy etap w rozwoju przemysłu kosmicznego, a podejście wielu osób na różnych szczeblach władzy również zmienia się na pozytywne. Dlatego postanowiliśmy pokazać młodym ludziom (licealistom i studentom pierwszych lat), że to najwyższa pora, by zainteresować się kosmosem w Polsce".  - Taką informację możemy przeczytać na fanpage konferencji Space Tweetup Polska 2014

Konferencja Space Tweetup Polska 2014 odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia (05 - 06.04.2014) w Warszawie w sali Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Celem organizatorów konferencji jest popularyzacja astronautyki wśród młodzieży, a także zaangażowanie młodych ludzi w coraz prężniej rozwijający się polski sektor kosmiczny.

Wydarzenie skierowane jest do młodszych fascynatów kosmosu. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać osoby, które działają w dziedzinach powiązanych z europejską astronautyką, które od dzieciństwa interesowały się rakietnictwem, historią kosmonautyki czy astronomią, a teraz współtworzą polski sektor kosmiczny. Organizatorzy chcą przy tym pokazać, że młodzi ludzie są mile widziani w tej gałęzi gospodarki oraz że za kilka lat to oni będą ją tworzyć.

Konferencja ściśle związana jest z inicjatywą SpaceUp, której pierwsza polska edycja zorganizowana została w  listopadzie 2012 roku w Warszawie. Konferencja SpaceUp Polska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, obecnych na niej było blisko  80 osób z Polski, Belgii, Danii, Niemiec, Hiszpanii, Rosji, Francji, Australii i Kazachstanu.

Uczestnicy pierwszej edycji Spaceup Polska (Credits: Spaceup Polska)

 

Obecnie   konferencja przeprowadzona będzie w innym stylu, bardziej podobnym do klasycznej konferencji naukowej niż do SpaceUp'a.

Różnice między SpaceUp Polska a Space Tweetup Polska 2014

SpaceUp ma formułę nieformalnej konferencji/spotkania dotyczącego kosmonautyki i astronomii. Idea powstała kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych i rozwinęła się z bardzo dużym powodzeniem, trafiając w 2012 roku do Europy. Podczas SpaceUP każdy z uczestników może przedstawienić prezentację lub zorganizować mini-warsztat na temat związany z szeroko pojętą astronautyką czy astronomią. Uczestnicy mogą prezentować projekty bądź przedstawiać własnekoncepcje bądź wizje rozwoju.

Podczas Space Tweetup 2014  formuła konferencji będzie trochę inna. Wspólnym mianownikiem obu wydarzeń są organizatorzy i część prelegentów, którzy brali udział w SpaceUp, a teraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami na Space Tweetup 2014 z młodymi fascynatami astronautyki.

Jedna z prelekcji podczas Spaceup Polska w 2012 roku (Credits: Spaceup Polska)

Uczestnicy  będą mogli uczestniczyć w dwóch podstawowych formach konferencji. Pierwsza to seria wykładów prowadzonych najczęściej przez młodych inżynierów i naukowców działających w polskim sektorze kosmicznym, świadomych, że wpływają na życiowe decyzje uczestników o wyborze kierunku studiów czy ścieżki zawodowej. Ludzie ci odnieśli już życiowe sukcesy, spełniają się w zawodach, które wiążą się z ich pasją.

Organizatorzy  chcą, by ich historie i opowieści były wskazówką dla młodych i zdolnych ludzi, którzy często nie mają innej okazji do zweryfikowania obietnic różnych uczelni czy firm. Po drugie bardzo ważną rolę odgrywać będą mniej oficjalne spotkania między wykładami. Prelegenci i organizatorzy będą przez cały czas dostępni i otwarci na rozmowy z uczestnikami - zarówno te branżowe, jak i na tematy zdecydowanie nie związane z astronautyką.  Wśród prelegentów można się spodziewać kilku ciekawych i znanych osobistości. Nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Rejestracja ruszy już za kilka dni, w międzyczasie z kolejnymi szczegółami dotyczącymi imprezy będzie można zapoznać się śledząc oficjalny fanpage konferencji: https://www.facebook.com/SpaceTweetupPolska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę