International Meteor Conference po raz drugi w Polsce

Share

Bolid z 11.02.2007 zarejestrowany przez sieć bolidową PKiM (Credits: PkiM)Tegoroczna International Meteor Conference odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Poznaniu - poinformowano na stronie internetowej Pracowni Komet i Meteorów (PKiM).

International Meteor Conference (IMC) to coroczna konferencja naukowa International Meteor Organization (IMO), której uczestnikami są zarówno miłośnicy astronomii, jak i astronomowie zawodowi. Po raz pierwszy IMC gościło w Polsce w roku 2002, kiedy to polska Pracownia Komet i Meteorów, która podjęła się organizacji tego wydarzenia, zaprosiła naukowców z całego świata do Fromborka.

W tym roku IMC po raz drugi zawita do Polski. Tym razem gospodarzem będzie Poznań. Konferencja odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia b.r. Choć zwykle terminem IMC jest wrzesień, w tym roku zdecydowano się na sierpień z jednego ważnego powodu - w dniach 26-30 sierpnia, także w Poznaniu, odbędzie się konferencja naukowa "Meteoroids 2013", na którą przyjeżdżają głównie zawodowi astronomowie. Połączenie obu wydarzeń pozwoli wielu osobom uczestniczyć w obu spotkaniach.

Logo konferencji

W tym roku IMC ponownie organizowana jest przez Pracownię Komet i Meteorów w imieniu International Meteor Organization. Tegoroczna konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowym IOR przy ulicy Władysława Węgorka w Poznaniu.

W ramach spotkania przewidziano sesje wykładowe i posterowe o tematyce nawiązującej do szeroko pojętych badań drobnej materii Układu Słonecznego. Tematem wykładów będą zagadnienia astrofizyki meteoroidów, tematy związane z modelowaniem i badaniem rojów meteorowych, z metodami obserwacyjnymi, wynikami osiąganymi przez liczne grupy badawcze na świecie. Obok tego znajdzie się również miejsce na podsumowania i wyniki prac osób rozpoczynających swoją przygodę z meteorami.

IMC 2013 będzie doskonałą okazją do zapoznania się z postępami współczesnej meteoryki, będzie też okazją do nawiązania cennych kontaktów w tej dziedzinie i do wymiany doświadczeń w swobodnej atmosferze.

Logo Pracowni Komet i Meteorów (Credits: PKiM)

Tegoroczna IMC już jest ogromnych sukcesem frekwencyjnym. Zwykle w IMC bierze udział od 60 do 90 uczestników. Na tegorocznej liście jest już ponad 100 nazwisk, a zapisy wciąż trwają. Zapowiada się, że IMC 2013 będzie miało rekordową liczbę uczestników.

źódło: PAP - Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę