Zapraszamy na Dzień Teledetekcji 17.12.2012

Share

Fotomapa satelitarna Polski opracowana w Instytucie Geodezji i Kartografii na podstawie zdjęć z satelity Landsat (Credits: Geoforum.pl)

W dniu 17 grudnia 2012 r. w Warszawie odbędzie się Dzień Teledetekcji organizowany przez Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej GEOIDA oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW. Wydarzenie odbędzie się pod auspicjami Dziekan Wydziału GiK PW, Pani prof. dr hab. Aliny Maciejewskiej. Nasz serwis objął internetowy patronat nad tym wydarzeniem.

Dzień Teledetekcji  organizowany jest już po raz dziesiąty. Przypada on w 109. rocznicę pierwszego lotu samolotem braci Wright.

 

 

 

Rok 2012 jest jednym z najważniejszych w historii nauk kosmicznych i satelitarnych w Polsce, ze względu na przystąpienie Polski do ESA. Jest również jubileuszowy, bowiem upływa 55 lat od wprowadzenia na orbitę satelity SPUTNIK-1, 40 lat funkcjonowania programu LANDSAT oraz 40 lat od ostatniego kroku człowieka na Księżycu.

Banner reklamujący wydarzenie (Credits: Organizatorzy)

Organizatorzy pragną nawiązać do tych wydarzeń, lecz przede wszystkim skupić się na przyszłości technologii kosmicznych i satelitarnych.

W ramach Dnia Teledetekcji odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Kosmos  w zasięgu  ręki”, do którego zaproszone zostały osoby reprezentujące zarazem świat nauki, jak i biznesu, są to m.in. prof. Piotr Wolański, dr Piotr Orleański, prof. StanisławLewiński (CBK), prof. Janusz Śledziński, prof. Stanisław Białousz, dr Witold Fedorowicz-Jackowski (Geosystems Polska), Maciej Urbanowicz (PW Sat), a także firmę ASTRI Polska.

Panel dyskusyjny odbędzie się 17 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej i zainauguruje wystawę zdjęć satelitarnych pt. „Zmienne oblicza Ziemi, czyli 40 lat programu Landsat”. Wystawa potrwa do dnia 20 grudnia.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę