"Z Teledetekcją przez Wszechświat" - obchody Dnia Teledetekcji na Politechnice Warszawskiej

Share

Plakat promujący imprezę (Credits: PW)Na całym świecie, 17 grudnia, w rocznicę pierwszego lotu samolotu skonstruowanego przez braci Wright, obchodzony jest Dzień Teledetekcji. Z tej okazji, Stowarzyszenie Studentów GEOIDA wraz z pracownikami Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie tego wydarzenia. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Z Teledetekcją przez Wszechświat”!

 

Już 12 grudnia Krużganki Gmachu Głównego PW zapełnią się niezwykłymi fotografiami planet Układu Słonecznego, wykonanych różnymi technikami. Nie zabraknie także innych ciekawostek z dziedziny astronautyki. Ponadto, na zakończenie tegorocznych obchodów, organizatorzy zapraszają wszystkich na interesujące spotkanie z Maciejem Urbanowiczem, studentem ze Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA) działającego przy wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, jednym z twórców satelity PW-Sat.

Plakat promujący imprezę (Credits: PW)

Godzinny wykład pt. „Kosmos w zasięgu ręki – czyli PW-Sat – pierwszy POLSKI satelita” odbędzie się 19 grudnia o godz. 15.15 w sali 315 Gmachu Głównego PW.

Więcej o PW-Sat dowiesz się z: http://www.pw-sat.pl/ oraz:  http://www.maciejurbanowicz.org.pl/

W ramach imprezy organizatorzy przygotowali konkurs pod hasłem GEOFINDER. Dla zwycięzcy gwarantowana jest atrakcyjna nagroda. Pierwsza konkursowa zagadka pojawi się już 12 grudnia.

Szczegóły na: http://www.geostudent.pl oraz  nas na Facebooku: http://www.facebook.com/events/#!/events/279281632117506

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę