Konferencja na temat wykorzystania technik satelitarnych przez małe i średnie przedsiębiorstwa

Share

Logo konferencji (Credits: Eurisy)

23 listopada bieżącego roku odbędzie się konferencja na temat wykorzystania technik satelitarnych przez małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP). Konferencja poświęcona jest zagadnieniom związanym z tematem wzrostu konkurencyjności uzyskanym za pomocą aplikacji satelitarnych przez małe i średnie przedsiębiorstwa nie związane z sektorem technologii kosmicznych.

Konferencja ma przybliżyć w jaki sposób za pomocą aplikacji satelitarnych oraz innowacyjnych praktyk biznesowych uzyskać przewagę nad konkurencją. Organizatorem konferencji jest Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN wraz z Eurisy, Europejską Agencją Kosmiczną ESA i Komisją Europejską.

Konferencja oraz towarzyszące jej wystawa produktów i usług związanych z sektorem satelitarnym oraz godzinny seans w światowej klasy Planetarium, odbędą się w środę, 23 listopada 2011 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W wydarzeniu weźmie udział Karlheinz Kreuzberg - Szef Gabinetu Dyrektora Generalnego Europejskiej Agencji Kosmicznej, przedstawiciele Komisji Europejskiej, czołowi naukowcy oraz  inżynierowie. Zagraniczne i krajowe firmy z sektora MSP przedstawią przykłady zastosowania innowacyjnych technologii satelitarnych w wielu, często zupełnie zaskakujących środowiskach.

W szczególności, konferencja ma:

  • poinformować przedsiębiorców o możliwościach wykorzystania w biznesie osiągnięć satelitarnych
  • wskazać możliwości wsparcia i funduszy dla MSP
  • dostarczyć politykom i przedstawicielom administracji centralnej wiedzy o rodzaju wsparcia, jakiego potrzebują te MSP, które decydują się na zastosowanie aplikacji satelitarnych
  • promować produkty i usług sektora satelitarnego

Grupa docelowa:

  • przedsiębiorcy ze wszystkich sektorów z wyjątkiem kosmicznego, przedstawiciele instytucji doradczych i około biznesowych
  • osoby podejmujące decyzje dotyczące innowacji i sektora MSP na poziomach lokalnym, krajowym i europejskim
  • dostawcy aplikacji satelitarnych, eksperci do spraw przestrzeni kosmicznej

Dokładny program konferencji dostępny jest pod LINKIEM

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod LINKIEM

Rejestracji można dokonać poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres:
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja jest bezpłatna, ale obowiązkowa by móc uczestniczyć w konferencji.

źródło: UNICORN

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę