Relacja z przebiegu III edycji konferencji "Polska w Kosmosie"

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych (Credits: polskawkosmosie.org)W dniach 26 – 27 listopada 2015 roku w Instytucie Lotnictwa w Warszawie po raz trzeci odbyła się największą krajową konferencją skupiającą przedstawicieli podmiotów sektora kosmicznego w Polsce.

Konferencja „Polska w Kosmosie” była szansą na spotkanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy polskimi naukowcami, inżynierami kosmicznymi, studentami, przedstawicielami biznesu, administracji oraz stowarzyszeń i organizacji związanych z sektorem kosmicznym w Polsce. Ponadto dała sposobność na zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców najnowszych osiągnięć polskiej branży kosmicznej.

Czytaj więcej...

Relacja z przebiegu II edycji konferencji Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie przez dwa dni w połowie listopada stało się centrum polskiej astronautyki a wszystko to za sprawą odbywającej się w dniach 13-14 listopada br. konferencji "Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro".

Konferencja zorganizowana została przez Fundację Wspierania Polskiej Astronautyki „Pociąg do Gwiazd” oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN w partnerstwie z Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN.

Czytaj więcej...

Konferencja w CBK PAN pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Konferencja „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”, która odbędzie się w sobotę 8 listopada br. w Centrum Badań Kosmicznych PAN, uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej. 

Konferencja „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji” skierowana jest do astronomów i popularyzatorów astronomii, nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów i wszystkich entuzjastów Kosmosu. Za jej organizacją stoją dwie szacowne instytucje, z których jedna swoje początki wiąże z pojawieniem się w roku 1919 komety periodycznej Brorsena-Metcalfa (PTMA), a druga już  ponad 35 lat prowadzi badania kosmosu (CBK PAN). 

Czytaj więcej...

Konferencja Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro po raz drugi w Warszawie

Czy polska firma może podbić kosmos? Czy Polacy powinni się włączyć do programu budowy rakiet kosmicznych? Jak przebiegło lądowanie próbnika Philae na komecie 67P/Czuriumow -Gerasimienko? Jakie są priorytety polskiej polityki kosmicznej? Jak rozpocząć działalność w sektorze kosmicznym i skąd zdobyć finansowanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo podczas zbliżającej się konferencji „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro”.

Czytaj więcej...

Astronomia i badania kosmiczne w edukacji” – rejestracja uczestników została zakończona

Astrofotografia (Credits: http://nikonrumors.com)W sobotę 8 listopada 2014 r., w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, odbędzie się pierwsza konferencja astronomów i popularyzatorów astronomii, nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów i wszystkich entuzjastów Kosmosu.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA).

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę